top of page

18 września 2021

Ogólnopolski Zjazd Niezależnych Samorządowców

mkromski-18-09-21-Ogólnopolski-Zjazd-Niezależnych-Samorządowców-Tarnowo-Podgórne-119
mkromski-18-09-21-Ogólnopolski-Zjazd-Niezależnych-Samorządowców-Tarnowo-Podgórne-105
mkromski-18-09-21-Ogólnopolski-Zjazd-Niezależnych-Samorządowców-Tarnowo-Podgórne-85
mkromski-18-09-21-Ogólnopolski-Zjazd-Niezależnych-Samorządowców-Tarnowo-Podgórne-101
mkromski-18-09-21-Ogólnopolski-Zjazd-Niezależnych-Samorządowców-Tarnowo-Podgórne-133
mkromski-18-09-21-Ogólnopolski-Zjazd-Niezależnych-Samorządowców-Tarnowo-Podgórne-231

18 września w Tarnowie Podgórnym odbył się Ogólnopolski Zjazd Niezależnych Samorządowców. Wydarzenie zorganizowała Ogólnopolska Koalicja Samorządowa, której członkiem-założycielem jest Ruch Społeczno-Samorządowy Bezpartyjni - Wielkopolska.

Do Tarnowa Podgórnego przyjechało blisko 300 osób - samorządowców z całej Polski. Gośćmi honorowymi byli Senator Zygmunt Frankiewicz, Prezes Związku Miast Polskich, oraz prof. dr hab. Andrzej Stelmach, Dziekan Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

W trakcie Zjazdu zaprezentowano założenia programowe Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej. Postulaty objęły pięć obszarów: decentralizację, finanse publiczne, oświatę, zdrowie i środowisko.

Samorządowcy mają nadzieję, że będą one podstawą do współpracy ze stowarzyszeniami samorządowymi i ugrupowaniami parlamentarnymi, które deklarują poszanowanie takich wartości jak decentralizacja, wolność i niezależność. Są otwarci na współpracę z każdym, dla kogo ważne są lokalne społeczności i Polska.

Relacja i więcej zdjęć z Ogólnopolskiego Zjazdu Niezależnych Samorządowców na stronie Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej

bottom of page