top of page

27 października 2020

Nie ma zgody na łamanie kompromisu w sprawie aborcji

BP w obronie Trybunału konstytucyjnego

Szanowni Państwo!

Jesteśmy w środku walki z pandemią, która sparaliżowała nasze codzienne życie i zdestabilizowała funkcjonowanie gospodarki. Wprowadzono kolejne dotkliwe obostrzenia, lawinowo rośnie liczba zakażonych i zmarłych… I w tym samym czasie, bez żadnych skrupułów, rządząca koalicja przeforsowała wydanie przez Trybunał Konstytucyjny wyroku niszczącego społeczny kompromis w sprawie aborcji.

Fundamentalizm jest absolutnym zaprzeczeniem idei demokracji, którą jako Ruch Społeczno-Samorządowy Bezpartyjni – Wielkopolska uważamy za podstawę do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego nie ma i nie będzie naszej zgody na podejmowanie strategicznych decyzji w tak dramatycznych okolicznościach. Dzisiaj powinniśmy stać ramię w ramię w walce o zdrowie i życie Polek i Polaków, a nie naprzeciw siebie, w gniewie i złości.

Uważamy, że zasadnicze zmiany w ustawodawstwie powinna zawsze poprzedzać szeroka, wnikliwa dyskusja, na którą teraz – czując się odpowiedzialni za zdrowie i życie Polek i Polaków – nie możemy sobie pozwolić. Jednocześnie jest dla nas oczywiste, że rządzący musieli się liczyć z gwałtowną reakcją społeczeństwa, dlatego czas, tryb i okoliczności postępowania, jakie wybrali, budzi nasz najwyższy sprzeciw!

Ruch Społeczno-Samorządowy Bezpartyjni-Wielkopolska

bottom of page