top of page

16 kwietnia 2019

Bezpartyjni Wielkopolska nadal bezpartyjni!

20190416_173029

16 kwietnia w Tarnowie Podgórnym odbyło się Walne Zebranie członków Ruchu Społeczno-Samorządowego Bezpartyjni-Wielkopolska. Na zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia Tadeusza Czajki, Wójta Gminy Tarnowo Podgórne, odpowiedziało ponad 40 członków.

Zebranie rozpoczęło się od podsumowania działalności stowarzyszenia w ubiegłym roku. Prowadzący zebranie Prezes Tadeusz Czajka przedstawił podsumowanie wyników wyborów samorządowych i podkreślił, iż dla komitetu, który po raz pierwszy wystawił swoje listy, są one sukcesem. Przypomnijmy: Bezpartyjni-Wielkopolska uzyskali 1 mandat do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (zdobył go Jerzy Lechnerowski) i aż 5 w Radzie Powiatu Poznańskiego (radnymi są Katarzyna Szkudlarek, Sławomir Skrzypczak, Antoni Kalisz, Dariusz Szmyt i Jerzy Świerkowski). Tadeusz Czajka przypomniał także, że wielkopolscy Bezpartyjni zajęli wszystkie możliwe do obsadzenia miejsca w Zarządzie Metropolii Poznań (zgodnie ze statutem Metropolii funkcję prezesa i wiceprezesa obejmują zawsze odpowiednio Prezydent Poznania i Starosta Poznański, a pozostałe miejsca są wybierane spośród członków Metropolii – w ostatnich wyborach wybrano właśnie członków Ruchu).

Po prezentacji działalności i przedstawieniu pozytywnej opinii Komisji Rewizyjnej Zarząd Stowarzyszenia uzyskał od zebranych absolutorium.

W dalszej części zebrani dyskutowali na temat inicjatyw, które Bezpartyjni powinni podjąć w 2019 r., również w obliczu zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego i parlamentarnych. Uczestnicy spotkania podkreślali, że Stowarzyszenie nie powinno popierać żadnych ugrupowań politycznych, zachowując swój niezależny charakter. Jednocześnie zwracali uwagę na konieczność wzmacniania i rozwijania lokalnych struktur organizacji, również poprzez prezentowanie stanowiska Bezpartyjnych-Wielkopolska na temat aktualnych wydarzeń związanych z szeroko rozumianą samorządnością.

 

bottom of page